Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali ich wywiadowcy z metra

Data publikacji 13.02.2020

Rok pozbawienia wolności – tyle czasu spędzi w areszcie śledczym jeden z zatrzymanych mężczyzn. Drugi był poszukiwany przez dziesięć prokuratur rejonowych z całej Polski. 32-latka oraz 49-latka zatrzymali wywiadowcy z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego.

Funkcjonariusze patrolując metro, bacznie obserwują pasażerów poruszających się kolejkami metra. Pośród nich są osoby, które za wszelką cenę chciałyby uniknąć spotkania z przedstawicielami prawa.  Tym razem, w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego policjanci zatrzymali 32-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy- Pragi Północ w celu doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego. Teraz przez okres roku będzie przebywał pod adresem jednego z warszawskich aresztów.

Drugi z mężczyzn pradodpobnie miał nadzieję, że uda mu się zgubić w tłumie wielkomiejskiej aglomeracji.  Na stacji metra Centrum zauważyli go wywiadowcy. Jak się okazało, za 49-latkiem został wystawiony list gończy w celu odbycia kary 14 dni aresztu tymczasowego. Mężczyzna był  również poszukiwany przez prokuratury rejonowe z całego kraju. 49 - latek został zatrzymany.

ndl/mb