Aktualności

Dzień bez przemocy w Przedszkolu „Mis Krzyś”

Data publikacji 02.10.2019

Policjanci z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego odwiedzili dzieci z przedszkola na Bemowie. Podczas pogadanki mundurowi przedstawili przedszkolakom na czym polega praca policjanta, a także przypomnieli numery alarmowe oraz podstawowe zasady bezpiecznej drogi do przedszkola i do domu.

Lekcje bezpieczeństwa to zajęcia dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych prowadzone przez policjantów z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Metra Warszawskiego.

Tym razem nasi funkcjonariusze zostali zaproszeni do przedszkola „Miś Krzyś” w Warszawie, gdzie rozmawiali z dziećmi o pracy policjanta, o bezpieczeństwie na drodze, na placu zabaw oraz o tym jak należy się zachować, gdy zgubią się np. w centrum handlowym. Dodatkowo przedszkolaki miały okazję dokładnie obejrzeć kajdanki i pałkę policyjną, a także mogły sprawdzić jak działa wykrywacz metali. Jednak największą atrakcją było zwiedzanie radiowozu policyjnego, gdzie przy włączonych sygnałach dźwiękowych i świetlnych, każde dziecko mogło na chwilę stać się prawdziwym policjantem.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, a najmłodsi mieli bardzo dużo pytań i mnóstwo ciekawych historii do opowiedzenia.

ndl