Zatrzymani w metrze - Aktualności - Komisariat Policji Metra Warszawskiego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w metrze

Data publikacji 09.07.2019

Policjanci z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego po raz kolejny udowodnili, że znają się na swojej pracy. W ich ręce wpadł 48– latek, który figurował w policyjnej bazie danych jako osoba poszukiwana oraz 28-latek, który posiadał przy sobie narkotyki.

Przed południem na stacji metra Dworzec Wileński nasi funkcjonariusze postanowili wylegitymować mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Podczas sprawdzenia mężczyzny wyszło na jaw, że poszukuje go Prokuratura Rejonowa z Płońska do ustalenia miejsca pobytu. Dodatkowo okazało się, że płoński sąd wydał nakaz doprowadzenia go do aresztu lub zakładu karnego. 48-latek został zatrzymany i przewieziony do białołęckiego aresztu.

Ponadto, w godzinach popołudniowych nasi wywiadowcy, obserwując jedno z wejść na stację Racławicka, zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, którego zachowanie nasunęło im przypuszczenie, że może coś ukrywać. Szybko okazało się, że mieli rację. W trakcie legitymowania 28-latek dobrowolnie wydał zawiniątko z zawartością proszku w kolorze żółtym. Sprawdzenie substancji testerem narkotykowym wykazało, że jest to mefedron. Narkotyk został zabezpieczony, a mężczyzna zatrzymany. Za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

ndl