I Etap XXVI Turnieju „Patrol Roku 2019” - Aktualności - Komisariat Policji Metra Warszawskiego

Aktualności

I Etap XXVI Turnieju „Patrol Roku 2019”

Data publikacji 17.05.2019

W Komisariacie Policji Metra Warszawskiego odbyły się eliminacje I stopnia do XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”. Najlepsi funkcjonariusze będą reprezentowali naszą jednostkę w kolejnym etapie konkursu na szczeblu Komendy Stołecznej Policji.

W dniu wczorajszym w sali konferencyjnej Komisariatu Policji Metra Warszawskiego na stacji metra Nowy Świat – Uniwersytet zostały przeprowadzone wstępne eliminacje do turnieju „Patrol Roku 2019”,. Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu przez policjantów testu wiedzy zawodowej. Brali w nim udział wszyscy funkcjonariusze z ogniw patrolowo – interwencyjnych i ogniwa wywiadowczego naszej jednostki.

Laureaci będą reprezentowali Komisariat Policji Metra podczas eliminacji II stopnia, które odbędą się w Wydziale Doskonalenia Zawodowego KSP w dniach 6 – 7 czerwca 2019 roku. W trakcie tego etapu rywalizacji policjanci będą musieli wykazać się wysoką sprawnością fizyczną, celnym okiem podczas strzelań sytuacyjnych, prawidłową oceną sytuacji podczas przeprowadzania interwencji policyjnych, a także będą mieli do rozwiązania kolejny test wiedzy.

Spośród wszystkich stołecznych jednostek zostanie wyłoniony patrol, który będzie reprezentował Komendę Stołeczną Policji w czasie ogólnopolskiego finału Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”w Słupsku.

ndl