Najmłodsi odwiedzili policjantów z metra - Aktualności - Komisariat Policji Metra Warszawskiego

Aktualności

Najmłodsi odwiedzili policjantów z metra

Data publikacji 21.03.2019

W związku z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny w Komisariacie Policji Metra Warszawskiego gościły dzieci z Przedszkola nr 385 w Warszawie. Najmłodsi uczestniczyli w zajęciach pod nazwą „Lekcja bezpieczeństwa w metrze”. Uśmiechy, które podczas spotkania gościły na twarzach 5-latków świadczyły o tym, że wizyta sprawiła najmłodszym wiele radości.

Lekcja rozpoczęła się na peronie stacji Świętokrzyska, gdzie dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego podróżowania metrem. Przede wszystkim dowiedziały się jak zachowywać się na terenie stacji, jak bezpiecznie wchodzić i wychodzić z kolejki, jak korzystać z tzw. żółtego telefonu alarmowego, co to jest linia bezpieczeństwa, a także jak postępować w przypadku zagubienia się. Pytaniom i historiom opowiadanym przez dzieci nie było końca.

Następnie grupa przedszkolaków wraz z policjantką przejechała na stację metra Nowy Świat – Uniwersytet, gdzie najmłodsi mieli okazję zwiedzić nasz komisariat. Dzieci poznały miejsce pracy służby dyżurnej, gdzie z zainteresowaniem oglądały ekrany monitorów, a także zobaczyły jak wyglądają stacje metra i w czym pomocny jest monitoring. Najmłodszych bardzo zaciekawiło wyposażenie do służby policjantów. Szczególną atrakcją było mierzenie kamizelek kuloodpornych i przeciwuderzeniowych, kasków ochronnych typu RSP – 14/2, a także „sprawdzanie” dzieci przy pomocy wykrywacza metali. Jednak największy uśmiech na ich twarzach można było zauważyć podczas oglądania samochodów policyjnych, gdzie mogli samodzielnie włączyć policyjne syreny oraz sygnały świetlne. 

Najmłodsi zostali zaproszeni przez policjantów Komisariatu Policji Metra Warszawskiego w związku z realizacją zadań wynikających z rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.

ndl