Aktualności

Podróżował metrem z marihuaną i amfetaminą w portfelu

Data publikacji 05.01.2018

Policjanci z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego zatrzymali 30 - letniego mieszkańca Gdańska, w którego portfelu odnaleźli trzy torebki wypełnione środkami odurzającymi. Badanie narkotesterem zakończyło się wynikiem pozytywny – marihuana i amfetamina. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z metra doświadczeni w poszukiwaniu środków odurzających, wylegitymowali na stacji Ratusz Arsenał nienaturalnie zachowującego się pasażera. Ich podejrzenia okazały się trafne. Kiedy sprawdzili jego portfel wyszło na jaw, że 30 – latek ukrył w nim torebki z zielonym suszem oraz białym proszkiem. Po zbadaniu substancji narkotesterem okazało się, że Piotr M. podróżował metrem z marihuaną i amfetaminą.

Mieszkaniec Gdańska oświadczył, że na narkotyki wydał blisko 600 złotych. Dochodzeniowcy ustalą bliższe okoliczności zakupu środków odurzających. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jezeli jednak sąd uzna, że Paweł M. posiadał narkotyki w znacznej ilości, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

ac