Pasażer z mefedronem zatrzymany - Aktualności - Komisariat Policji Metra Warszawskiego

Aktualności

Pasażer z mefedronem zatrzymany

Data publikacji 04.11.2021

Policjanci Ogniwa Wywiadowczego Komisariatu Policji Metra Warszawskiego dokonali zatrzymania mężczyzny na stacji metra Centrum, przy którym znaleźli 5 woreczków z mefedronem, za którego posiadanie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Podczas patrolowania rejonu służbowego uwagę wywiadowców zwrócił mężczyzna, którego wygląd wskazywał na długi pobyt poza miejscem zamieszkania, co mogło świadczyć o ukrywaniu się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze przystąpili do legitymowania 43-latka, który podczas trwania czynności nie mógł wytrzymać bez poruszania się ani chwili i trzęsły mu się ręce.

Niecodzienne zachowanie legitymowanego skłoniło policjantów do przeprowadzenia kontroli osobistej, w wyniku której ujawnili w kieszeni jego kurtki 5 torebek z zapięciem strunowym, zawierających skrystalizowaną substancję koloru beżowego. Przebadanie substancji testerem narkotykowym dało jednoznaczny wynik – mefedron. W świetle powyższych przesłanek, substancja została zabezpieczona, a zatrzymany mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo.

 

sierż. Sebastian Pawlak