"Bezpieczne wakacje" z policjantami z metra - Aktualności - Komisariat Policji Metra Warszawskiego

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne wakacje" z policjantami z metra

Data publikacji 13.08.2021

Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Metra Warszawskiego spotkali się z podopiecznymi Przedszkola nr 441 w Warszawie celem poruszenia tematyki z zakresu bezpieczeństwa na drodze, bezpieczeństwa zabaw na świeżym powietrzu, kontaktu z osobami nieznajomymi, znajomości numerów alarmowych, zachowania się w przypadku zaatakowania przez agresywne zwierzę czy też zagubienia w zatłoczonym miejscu publicznym.

Zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia przedszkolakom specyfiki pracy policjanta. Młodzi słuchacze chętnie odpowiadali na pytania dotyczące ich wyobrażeń o pracy w Policji, a następnie z zaciekawieniem słuchali opowieści na temat przebiegu tej wymagającej służby.

Następnie mundurowi opowiedzieli, jak należy zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu pieszego, zwracając szczególną uwagę na przechodzenie przez ulicę, a także na korzystanie z przejścia dla pieszych. W celu utrwalenia zasad korzystania z popularnej „zebry” przeprowadzono krótką symulację przechodzenia przez jezdnię z wykorzystaniem specjalnego urządzenia imitującego sygnalizację świetlną.

W dalszej części spotkania, najmłodsi usłyszeli jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, w których mogą się znaleźć. Zaprezentowano im pozycję „żółwia”, którą należy przyjąć podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia, a także przedstawiono algorytm postępowania w przypadku zgubienia się w miejscu publicznym.

Dodatkowo przedszkolaki mogły obejrzeć również wyposażenie służbowe policjanta, z którego korzysta podczas codziennej służby. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz, do którego każdy chętny mógł wsiąść, uruchomić sygnały świetlne i dźwiękowe, a także nadać komunikat przez policyjne radio.

Na koniec policjanci przekazali młodzieży drobne upominki w formie odblasków, których wykorzystanie ma zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze.

 

sp