Podwójne zatrzymanie w metrze - Aktualności - Komisariat Policji Metra Warszawskiego

Aktualności

Podwójne zatrzymanie w metrze

Data publikacji 11.06.2021

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego po raz kolejny ujawnili dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Jeden z zatrzymanych spędzi 8 miesięcy w areszcie, natomiast drugi 4 miesiące.

Na stacji metra Wilanowska mundurowi zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok próbował przejść obok niezauważony. Nasi funkcjonariusze wyczuleni na takie zachowanie od razu postanowili działać. W trakcie legitymowania 28-latek był bardzo zdenerwowany, unikał kontaktu wzrokowego z policjantami. Okazało się, że za mężczyzną Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście wystawił nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia 8 miesięcy kary pozbawienia wolności, natomiast Sąd Rejonowy Warszawa – Wola wystawił zarządzenie o ustalenie miejsca pobytu, a następnie doprowadzenie do aresztu. 28 – latek został zatrzymany i osadzony zgodnie z dyspozycją.

Taki sam los spotkał 48-latka, który został dostrzeżony przez patrol wywiadowców na stacji metra Centrum. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, który jak się szybko okazało, figurował w policyjnym systemie jako osoba poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce w celu doprowadzenia do aresztu śledczego.

48 - latek został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności przewieziony do aresztu, gdzie będzie przebywał przez okres kilku miesięcy.

 

ndl