Lekcje bezpieczeństwa powracają! - Aktualności - Komisariat Policji Metra Warszawskiego

Aktualności

Lekcje bezpieczeństwa powracają!

Data publikacji 08.06.2021

W zeszłym tygodniu wspólnie z policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji przeprowadziliśmy spotkanie z cyklu „Lekcje bezpieczeństwa”. Na spotkanie zostaliśmy zaproszeni przez pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Orłów Piastowskich w Warszawie. Tematem pogawędki było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji.

Zajęcia rozpoczęły się nietypowo, gdyż na naszym spotkaniu pojawił się policyjny pies tropiący. Policjanci z Komendy Stołecznej Policji opowiedzieli o specyfice pracy psa policyjnego, o tym jak wygląda i jak długo trwa szkolenie takiego psa, a także czym różni się pies tropiący od psa do wykrywania ładunków wybuchowych. Na koniec dzieciaki miały za zadanie się schować, a Conchita miała je znaleźć. Oczywiście udało się to bez trudu, ale śmiechom i okrzykom radosci nie było końca.

Nastepnie po krótkiej przerwie pierwszoklasiści dowiedzieli na czym polega praca policjanta, a także jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku w górach, nad morzem, nad jeziorem oraz w domu. Policjanci opowiedzieli najmłodszym o bezpiecznym surfowaniu w sieci, a także o zachowaniu wobec osób nieznajomych. Uczniom podstawówki pokazano także wyposażenie, z którego korzystają funkcjonariusze Policji, a także umożliwiono im obejrzenie od środka policyjnych radiowozów oraz włączenia sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

Na koniec dzieciaki dostały drobne upominki oraz słodycze.

Bardzo się cieszymy, że po tak długim czasie możemy znowu dzielić się z najmłodszymi naszą wiedzą. Zapraszamy dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w zajęciach edukacyjnych. Kontakt pod nr tel. 47 72 339-68 lub 47 72 363-55 oraz na email: oficer.prasowy.metro@ksp.policja.gov.pl. Przypominamy, że spotkania odbywają się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

ndl