Dwóch poszukiwanych zatrzymanych w metrze - Aktualności - Komisariat Policji Metra Warszawskiego

Aktualności

Dwóch poszukiwanych zatrzymanych w metrze

Data publikacji 12.01.2021

Metrowscy policjanci ujawnili dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Jeden z nich poszukiwany był za dokonanie kradzieży z włamaniem, a drugi za oszustwo. Obaj zostali umieszczeni w areszcie, gdzie będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów.

 

W trakcie pełnienia służby na stacji metra Młociny policjanci podjęli interwencję wobec pasażera, który podróżował metrem bez ważnego biletu na przejazd. W trakcie sprawdzania danych w bazach policyjnych wyszło na jaw, że 21–latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa za przestępstwo z art. 279§1 kk. Zgodnie z dyspozycją zawartą w nakazie doprowadzenia mężczyzna trafił do aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 3 miesięcy.

Drugi mężczyzna został wylegitymowany na stacji metra Politechnika w związku z popełnieniem wykroczenia z art. 54 kw w zw. z §11 ust. 1 pkt 15 Uchwały nr XXVI/658/2016 Rady Miasta Stołecznego Warszawy, tj. przekroczenia zamkniętej bramki biletowej metra. Jakie było jego zdziwienie, gdy okazało się, że wydano za nim list gończy wystawiony przez Sąd Rejonowy w Gdańsku. 41–latek został zatrzymany i doprowadzony do placówki penitencjarnej, w której spędzi najbliższe 230 dni.

ndl